Tekst o naprawie duszy, na temat Prawdy. (cz. 11)

Dzisiaj jedna myśl mi zabłysła - żeby napisać o PRAWDZIE.

Prawda jest gęsta.

Na tym moglibyśmy skończyć, bo dalsza analiza przyniesie tylko więcej pytań i wątpliwości. Dlatego nie skończymy. Otworzymy tunel do miejsca, w którym wszystko układa się w literę "A". Jest to trójkąt, trójka albo trójnia.

Mamy tyle energii, by zaopatrzyć w nią niewielkie miasto. A to wypływa z naszej świadomości, która jest nami samymi. Taka wersja prawdy?

Nieustannie znajdujemy nowe elementy na drodze zwanej życiem. Sklejamy to jako nowości lub systemy działań, na przekór kłamcą i zdrajcą!

Rozdział 6

Tak naprawdę zabieramy się za ten temat po raz pierwszy, lecz jest on oznaczony jako "11". Autor faktycznie chciał przybrać taką numerologie, by była zrozumiana dla każdego pokolenia. W domu nie ma lenia. Są tylko ubytki w uzębieniu, ale na to nic się nie da poradzić. Jest tylko gorycz i żółć.

Rozdział 12

Czyli już podwójna wartość? To działa tak jak tocząca się kula śniegu. Nabiera prędkości i rozmiaru. W górach może przybrać formę lawiny, ale nie tutaj! Tu literki się kładą po kolei i mamy pod kontrolą bagatelną istotę sprawy. Czyli jak wytrwać do jutrzejszego dnia? Jak przeżyć najbliższy rok? To są nasze plany, ale nie muszą wyznaczać prawdy. To zależy od nas. Myśli generują potencjalne zdarzenia. Od nich zależy nasza Wolna Wola, która jest tak bardzo obiecująca wartością, że za nic ją nie oddamy.

Czyli Prawda prowadzi do Wolności?

Mam inne na ten temat skojarzenia, ale może nie będę się dzielić.

Ale...

Tak, prawda to wolność.

Koniec

Otwieram dzisiaj ten temat. Niedługo może do niego wrócimy, jeśli będzie trzeba!

Myślę, że ten tekst jest "żywy" i sam w sobie prezentuje "prawdę". Już na pewno "prawdę umysłu"!

Komentarze

 1. Nie wiem czy prawda prowadzi do wolności czy innego rodzaju zniewolenia, a w ogóle są podobno różne prawdy i każdy ma swoją...
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma swoją Prawda - oczywiście! Dlatego ją nazywamy wiedzą tajemną...

   Usuń
 2. Prawda jest rzeczą względną- to co dla jednego jest prawdą nie musi być wcale prawdą dla wszystkich. A wszystko przez to, że każdy z nas ma inne spojrzenie. Można się o tym przekonać przesłuchując kilku świadków tego samego wydarzenia i prawd o nim będzie tyle ilu było świadków.
  Miłego filozofowania;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki temu możemy dyskutować o czymś skrajnie nie potrzebnym i idealistycznym lub czymś bardzo praktycznym i potrzebnym. Do wyboru! Dzieki za komentarz

   Usuń
 3. Czasem każda kolejna prawda okazuje się bardziej przemyślanym kłamstwem. Z drugiej strony te kłamstwa też są prawdą :).
  Pozdrawiam - numerologiczna 11

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja staram się być uczciwym. To chyba prawda jakaś?

   A 11 to 2...

   Usuń

Prześlij komentarz

Błagam zniszcz mnie lub dodaj mi miłości.

Popularne posty z tego bloga

Spostrzeganie prawdziwych analiz tekstu jest niemożliwe w przypadku choroby świętego nasienia prawdy rozumianej jako 5 (brak kodu)

List do przyjaciół w więzieniu - naga prawda duszy

Dieta cud od Kacpra: warzywa, owoce i ryby (cześć 1)